Mobil Beton Santralinin Avantajları

08.10.2020

Mobil Beton Santralinin Avantajları

Sanayide kullanılan, beton santrali veya harmanlama tesisi olarak da bilinen Beton Santrali, beton oluşturmak için çimento, kum, su ve diğer katkı maddeleri gibi birçok bileşenin birleştirildiği bir cihazdır. Harmanlama, bir beton harmanı geliştirmek için malzemeleri miksere tartma ve koyma işlemidir. Beton, köprüler, evler, otoyollar, kaldırımlar ve diğerleri gibi inşaat işlerinde kullanılan en dayanıklı malzemelerden biri olarak kabul edilmiştir.

Beton santrali, parçaları ve aksesuarları ile bir araya gelerek yüksek kaliteli beton üretir. Bir beton santralinin çalışma prensibini anlamak için, tesisin farklı bileşenlerini bilmek önemlidir.

Beton Santrali Bileşenleri

Agrega Besleyiciler - Yerleştirilen silolar yardımı ile farklı bölmeler için farklı boyutlarda agrega / kum tutan silolar yardımıyla agrega, kum vb. Malzemeler beslenir.

Çimento Tartım Haznesi - Dökme olarak gelen büyük hacimli çimentoları tutun. Çimento torbaları, haznenin üstüne yerleştirilir ve çimento torbaları yırtıldıktan sonra hazneye düşer.

Agrega Tartım Haznesi - Agregaları tek tek tartmak ve daha sonraki işlemler için aktarmak için kullanılır. Pnömatik silindirler yardımıyla agregalar boşaltılır.

Twin - Shaft Mixer - Beton santralinin ana bileşenlerinden biridir. Tüm malzemeler çift milli mikser yardımı ile karıştırılır. Betonun homojen bir görünüm elde ederek iyice karıştırılmasını ve tüm bileşenlerin eşit olarak dağılmasını sağlar.

Kontrol Paneli - Harmanlama tesisinin çalışması kontrol paneli tarafından kontrol edilir. Yüksek kaliteli beton üretimine yardımcı olan bileşenlerin hızlı ve doğru ölçümüne yardımcı olur. Son makineler ayrıca karışım malzemesi tariflerini kaydetmeye ve yazdırmaya yardımcı olur.

Katkılar - Ayrı ayrı depolanmış üç farklı türe sahip sıvı form.

Su - Karışım için gerekli hacme bağlı olarak su sayaç sistemi yardımı ile kontrol edilir.

 En çok kullanılan tipi mobil beton santralidir.

Çoğunlukla, bu makine yüksek kaliteli sağlam malzemeden yapılmıştır. Bu makinenin en önemli özelliği, bu makineyi farklı yerlere götürmenin kolay olmasıdır. Ayrıca makinenin kurulumu çok kolaydır ve üretime hızlı bir şekilde başlanabilir. Kolay hareket ettirilebilirliğin yanı sıra, mobil beton santrali, üstün bir karıştırma performansı sunar. Tesisin karıştırma ünitesi, betonun homojen bir şekilde hızla karıştırılmasını sağlayabilmektedir. Beton santrali karıştırma ünitesinin düzenli aralıklarla temizlik ve bakım gerektirdiğine dikkat etmek önemlidir. Günümüzde çok çeşitli beton santralleri mevcuttur, ancak gereksinimlerinize göre doğru beton santralini satın almayı planlarken, yapı kalitesi, aksesuarlar ve kontrol paneli özellikleri gibi birkaç önemli faktörü göz önünde bulundurmak önemlidir.